KONST / Litografier / Färglitografi 12539116
nr 1253 9116
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Färglitografi, Häst. Signerad, numrerad 15/260. Motivet: 37x50
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 6 maj 2019
kl 18:54:58
100 kr
400 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Axel Salto
Läs mer om Axel Salto